Home » grundomat, oferta, wiadomości » Urządzenie przeciskowe – GrundoMAT N

Najpopularniejsze urządzenie przeciskowe do wykonywania niesterowanych przejść instalacyjnych w zakresie średnic od 45 do 180mm. Kret do przecisków ze względu na swoje niepowtarzalne zalety jest uznawany za najlepsze urządzenie przeciskowe na świecie i na dzień dzisiejszy stosują go już tysiące Użytkowników na wszystkich kontynentach. Podstawową cechą różniącą urządzenie GRUNDOMAT od innych maszyn przeciskowych tego typu jest zastosowanie w nim ruchomej głowicy, która pracuje w systemie „dwutaktowym” (patent TT). Dzięki temu kret do przecisków charakteryzuje się niepowtarzalną celnością i energią uderzenia. Urządzenie przeciskowe w I takcie niszczy przeszkodę, a dopiero następnie zostaje przemieszczony korpus. Istotną różnicą jest również technologia wykonania urządzenia i zastosowany materiał. GRUNDOMAT produkowany jest z pełnego materiału (wałka), a użyty do jego produkcji materiał wytwarzany jest specjalnie wg receptury TRACTO-TECHNIK GmbH. Elastoblok oraz teflonowe uszczelki zapewniają precyzyjne sterowanie, niezawodność i niskie zużycie powietrza. GRUNDOMAT jest tylko jeden, pozostałe urządzenia mają jedynie podobny kształt.

Technologia wykonywania przecisków urządzeniem przeciskowym GRUNDOMAT należy do najprostszych z dziedziny technologii bezwykopowych. Do wykonania przejścia wymagane są jedynie: kret do przecisków GRUNDOMAT z osprzętem podstawowym, kompresor, wykop startowy oraz wykop wyjściowy (nie zawsze, ponieważ GRUNDOMAT wyposażony został w bieg wsteczny). Obsługa urządzenia to jedynie dwie osoby (są firmy w których przeciski wykonuje jeden pracownik), a logistyka wymaga samochodu do 3,5 ton z hakiem holowniczym.

Obecnie w ofercie znajdziecie Państwo dwie wersje urządzeń przeciskowych GRUNDOMAT Typ „P” oraz nowość typ „N” z głowicą „koronową”. Nowy GRUNDOMAT posiada jeszcze większą energię oraz charakteryzuje się jeszcze lepszą celnością niezależnie od warunków, w których pracuje. Udoskonalona została również ochrona połączeń gwintowych. Urządzenie posiada dwa tryby pracy. Wersja „N” została wprowadzona do sprzedaży na początku roku 2011.
Wg uśrednionych danych tłok GRUNDOMATa uderza rocznie ok. 30 000 000 razy, a okres eksploatacji to nawet powyżej 10 lat.

Ciekawy szczegółów

Musisz być zalogowany aby wysłać wiadomość.