Home » wiadomości » TT – historia sukcesu

Fabryka TRACTO-TECHNIK  została założona w roku 1962 przez Dyplomowanego Inżyniera Paula Schmidta. Pierwszym produktem, który zdobył międzynarodową sławę było urządzenie udarowe Tractodrill  służące do odzyskiwania, bardzo drogich bo wyposażonych w diamentowe końcówki, złamanych wierteł skalnych.

Paul Schmidt

Paul Schmidt

Taki był początek fabryki TRACTO-TECHNIK, będącej obecnie światowym liderem w produkcji urządzeń dla branży bezwykopowej. Produkty ze znakiem TRACTO-TECHNIK  są znane i cenione przez specjalistów na całym świecie.  Fabryka zatrudnia obecnie ponad 500 osób, posiada swoje zakłady na trzech kontynentach i dostarcza wyroby do ponad 60 krajów. Oprócz podstawowej produkcji TRACTO-TECHNIK posiada w swojej ofercie również unikalne wiertnice do odwiertów geotermalnych w technologii GRD oraz urządzenia do gięcia i obróbki rur.

Pneumatyczne urządzenie przeciskowe GRUNDOMAT potocznie nazywane KRETEM, TRACTO-TECHNIK zaczął produkować już na początku lat ’70..  Od samego początku GRUNDOMAT był wyjątkowy. Jako jedyne urządzenie posiadał ruchomą i wymienną głowicę, uszczelnienia, sterowanie oraz bieg wsteczn. GRUNDOMAT jako pierwsze pneumatyczne urządzenie przeciskowe na świecie wykonało udany przecisk na odległość 130m. Wszystkie innowacyjne rozwiązania opracowane przez zespół inżynierów pracujący pod kierownictwem wizjonera Paula Schmidta zostały zgłoszone do opatentowania. Wiele z tych rozwiązań po licznych modernizacjach doskonale funkcjonuje do dnia dzisiejszego.

GRUNDOMAT został wielokrotnie nagradzany najwyższymi odznaczeniami na wystawach i konferencjach całego świata za innowacyjność i najwyższą jakość wykonania.

Obecnie produkowana jest już piąta wersja pneumatycznego urządzenia przeciskowego GRUNDOMAT z oznaczeniem handlowym GRUNDOMAT „N”. Jest to absolutnie kolejna  nowatorska konstrukcja wyposażona w nową „koronową” głowicą, 2 biegi o różnej częstotliwości pracy do przodu i bieg wsteczny oraz unikalne rozwiązanie połączeń gwintowych pozbawione klejenia i teflonu.

Nowa wersja „N” jest kolejnym krokiem milowym na rynku urządzeń przeciskowych. Do tej pory konkurencyjne produkty z różnym skutkiem próbowały zbliżyć się do naszych starszych wersji „Z” i „P”.

Wraz z urządzeniem głównym TRACTO-TECHNIK opracował i produkuje bardzo bogaty osprzęt dodatkowy zgodnie z wiecznie żywą ideą Paula Schmidta mówiącą o tym, że Użytkownik powinien otrzymać nie tylko urządzenie lecz całą technologię.

Ciekawy szczegółów

Musisz być zalogowany aby wysłać wiadomość.