Home » grundomat, oferta, wiadomości » Tak powstały krety

Jedno z najpopularniejszych urządzeń przeciskowych na świecie rodziło się i udoskonalało swe działanie w małej firmie z dużymi planami na przyszłość. Podstawą filozofii założyciela był brak kompromisów w dążeniu do najwyższej jakości produkowanych kretów do przecisków.

 

1962 założenie fabryki Tracto-Technik GmbH przez inżyniera Paula Schmidta.

1971 Powstało pierwsze pneumatyczne urządzenie przeciskowe GrundoMAT STANDART potocznie nazywane KRETEM. Od samego początku GRUNDOMAT STANDART był wyjątkowy. Jako jedyne urządzenie przeciskowe posiadał ruchomą i wymienną głowicę, uszczelnienia, sterowanie oraz bieg wsteczny.

1982 Następcą pierwszego urządzenia przeciskowego był udoskonalony GrundoMAT E.

1986 II generacje maszyn do przecisków firmy Tracto-Technik zastąpił GrundoMAT F. Już w latach 80 uważano, że to jest najcelniejsza maszyna przeciskowa.

W 1988 powstała najbardziej zaawansowana technologicznie maszyna przeciskowa GrundoMAT Z sterowana wężem. Innowacyjność tej maszyny była inspiracją do jej nieudolnego kopiowania i powielania przez co niektórych konkurencyjnych producentów.

1997 Zaprojektowano i wyprodukowano najpopularniejsze urządzenie przeciskowe do wykonywania niesterowanych przejść instalacyjnych w zakresie średnic od 45 do 180mm. GrundoMAT P ze względu na swoje niepowtarzalne zalety jest uznawany za najlepszy kret do przecisków i na dzień dzisiejszy stosują go już tysiące Użytkowników na wszystkich kontynentach. Podstawową cechą różniącą urządzenie GrundoMAT P od innych urządzeń tego typu jest zastosowanie w nim ruchomej głowicy, która pracuje w systemie „dwutaktowym”. Potwierdzeniem jakości tej maszyny jest fakt, że Tracto-Technik nie zrezygnował z produkcji maszyny GrundoMAT P, dlatego dalej jest dostępna w sprzedaży.

2011 Podczas, gdy konkurencja jest przekonana, że udało im się odwzorować wygląd niemieckiego kreta do przecisków z lat 90., Tracto-Technik skonstruował najlepsze urządzenie przeciskowe na świecie. Nowy GrundoMAT N  jest ważnym punktem w 40 letniej historii maszyn do przecisków. Nowa generacja „kretów ” gwarantuje jeszcze lepszą stabilność i celność niż poprzednia wersji P. Odmienną cechą GrundoMAT N z pewnością jest koronowana głowica, dwa biegi do przodu + wsteczny oraz rozprężające połączenia gwintowe.  GrundoMAT jest tylko jeden, pozostałe urządzenia mają jedynie podobny kształt.

Ciekawy szczegółów

Musisz być zalogowany aby wysłać wiadomość.